Picasa Nasıl Kullanılır

2011-08-18 14:55:00

Ad etiketi ekleyin -- Picasa koleksiyonunuzdaki tüm fotoğrafları tarar, kişileri yüzlerine göre tanımlar ve benzer yüzleri içeren fotoğrafları gruplandırır. Bir fotoğrafın altındaki "Ad ekle" düğmesini tıklayıp kişinin adını yazarak bir seferde onlarca fotoğrafa ad etiketi eklemek oldukça kolaydır. Birkaç fotoğrafı etiketledikten sonra tek tıkla bir yüz kolajı yapabilir, içinde aynı iki kişinin olduğu fotoğrafları kolayca bulabilir veya ad etiketlerinizi Picasa Web Albümleri'ne yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin 
Ortak çalışılan albümler -- Picasa'dan Yükleme -- Ağustos 2010'da, Picasa Web Albümleri'nde ortak çalışılan albümleri kullanıma sunduk Artık bir arkadaşınızın albümüne doğrudan Picasa yazılımından fotoğraf yükleyebilirsiniz. 
Google Haritalar ile fotoğraflarınıza coğrafi etiket uygulayın -- Yeni entegre edilen Google Haritalar ile coğrafi etiketleri daha hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yerler düğmesini tıklayın ve fotoğrafları çekildikleri yerlere sürükleyin. İsterseniz fotoğrafları etiketlemek veya görüntülemek için Google Earth kullanmaya devam edebilirsiniz. 
Tek seferde içe aktarın, yükleyin, paylaşın -- İçe aktarma işlemini geliştirdik. Artık aynı anda en beğendiğiniz fotoğraflara yıldız ekleyebilir, bunları Picasa Web Albümleri'ne yükleyebilir ve Google kişi gruplarıyla paylaşabilirsiniz. 
Etiketler-- Geliştirilmiş toplu etiketleme, hızlı etiketler ve etiket sayısı -- Etiket deneyimini geliştirdik. Hızlı Etiket eklemek için fotoğraf tablasının sağındaki yeni Etiketler düğmesini tıklayın, resim gruplarındaki etiket sayısını görüntüleyin ve etiketleri daha kolay bir şekilde yönetin. 


Picasa Nedir? Picasa Nasıl Kullanılır? 
Google Picasa ile fotoğraflarınızı düzenlemek, transfer etmek ve sevdiklerinizle rahatlıkla paylaşmak çok kolay.Picasa’da otomatik olarak şık albümler halinde tüm resimlerinizi düzenleyebilirsiniz.Zamanınızı boşa harcayarak dosya veya klasör aramaktan sizi kurtarıyor. 

Program JPEG, GIF, BMP, PSD ve film dosyaları ile çalışır.Sadece en uyumlu dijital kameraları değil, albüm halinde USB sürücüsü ve dışardaki resimleri de algılar.Düzenleme araçları sayesinde renk kaldırmaları, kırmızı gözü düzeltmeler, göz kırpmalar ve renkten renge geçiş yapmak çok kolay.Resimlerinizi siyah beyaz döneme götürmek Picasa ile çok kolay.Mp3 ler ile slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz. 

Picasa nın ücretsiz entegrasyon yazılımı sayesinde anında yüzlerce fotoğraf paylaşmanız ve sohbet etmeniz mümkündür.Ayrıca CD/DVD gibi (veya diğer sabit disklere) fotoğraf kolleksiyonunuzun anında yedeğini alabilirsiniz. 

Bu sürüm paylaşım ve onlaine senkronizasyonu ile beraber kolaj araçları geliştirerek, sizi bir film yapımcısıymış gibi hissettiren diğer özellikleriyle mükemmele yakın. 

Picasa 3 Özellikleri 
Picasa 2.7′dan Picasa 3′e yükseltme işlemine başlarken, yenilikler ilişkin ayrıntılı bir döküm hazırladık. Bu sayfa, temel noktaları açıklamaktadır; ancak, değişikliklerden tam anlamıyla faydalanabilmek için biraz uğraşmanız gerekir. Her bir özelliğe ilişkin daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın. 

Picasa 3 ve Picasa Web Albümleri düzenlemelerinizi senkronize edin 
İleri düzeyde düzenlemeler yaptıktan sonra fotoğraflarınızı manuel olarak yeniden yüklemekten sıkıldınız mı? ‘Web’le Senkronize Et’ özelliğini etkinleştirerek, Picasa 3 üzerindeki fotoğraflarınızda yaptığınız düzenlemelerin otomatik olarak ilgili çevrimiçi albümlerinize aktarılmasını sağlayabilirsiniz. 

Görüntülerinizi rötuşlama 
Sürekli boya tabancası mı kullanmanız gerekiyor? Rötuş aracını kullanarak istenmeyen lekeleri giderin ve fotoğraf kalitesini artırın. İzler, su lekeleri ve çizikler içeren eski fotoğraflarınızı da mükemmel duruma getirmenize olanak verir. 

Picasa Fotoğraf Görüntüleyicisi’ni kullanarak görsel dosyalarını önizleme 
Fotoğraf görüntüleyicisi, masaüstünüzdeki veya Windows Explorer üzerindeki görselleri görüntülemek için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay bir uygulamadır. Picasa 3 ile birlikte kurulan uygulama, Picasa 3 programını tamamen açmadan görsellere göz atmanıza olanak verir. 

Film oluştur ve düzenle 
Fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziklerinizi bir film içinde birleştirin veya var olan filmlerinizi düzeltmek için düzenleme bölümünü kullanın. 

Ekranınızı yakalayın 
Ekran yakalamalarınızı ve web kamerası yakalamalarınızı alın ve anında Picasa 3′e içe aktarın. 

Fotoğraflarınıza metin veya filigran ekleyin 
Filigran ve Metin araçlarını kullanarak fotoğraflarınızı kolaylıkla kişiselleştirebilirsiniz. 

Resim yazılarını yazdırma 
Resim yazılarınızla daha fazla eylem gerçekleştirebilirsiniz. Artık, fotoğraflarınızın üstünde veya altında resim yazılarınızı veya fotoğraf dosyası adlarını yazdırabilirsiniz. 

Picasa Web Albümleri’ne kolayca yükleme 
Hızlı yüklemeleri saklamak ve yükleme sırasında birden fazla görev gerçekleştirmek üzere yüklemeyi sınırlamak için Açılır Kutu’yu kullanın. 

Picasa Web Albümleri ayarlarınızı denetleyin 
Picasa Web Albümleri’nde çevrimiçi bir albümünüz varsa, Picasa 3′te ilgili klasörü veya albümü kullanarak çevrimiçi ayarları kontrol edebilirsiniz. 

Bilgisayarınızdaki klasörleri yönetme 
Artık Picasa 3 üzerindeki tüm klasörlerinizi sabit sürücünüze taşıyabilirsiniz. 

Fotoğraflarınız hakkında daha fazla bilgi edinin 
Fotoğraflarınıza ilişkin faydalı bilgileri hızla iletebilmek için Kitaplık görünümüne yeni simgeler ve araçlar ekledik. 

 resim düzenleme programı ile neler yapılır 

 movie maker kullanımı resmi kırpmak 

forum.objektiffoto.com

11117
0
0
Yorum Yaz